Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Cagin

PSS A320

Recommended Posts

Guest Cagin

Herkeze merhaba arkadaşlar;PSS PA merge kullanıyorum.Bunu bir siteden sadece panel.cfg olarak indirmiştim.Cfg leri yapan adam ayırmış dosyalara ''A320 CFM Panel A320 IAE Panel'' vs...Sorunum şu adam CFM motolarına epr değerleri koymuş halbuki EPR lar İAE motorları içindir bildiğiniz gibi.Şimdi benim panel.cfg yi değiştirmem lazım EPR'ları N1 % yapmam lazım.PSS A320kullanan arkadaşlar bu konuda yardım ederse sevinirim ve beni bilgilendirirse.

Çağın PSS mergeleri biraz farklı mantıkta çalışıyor. PA'nın aircraft.cfg sindeki ilk satırı kontrol edermisin;[fltsim.0]title=PSS A320 CFM Atlasjetsim=A320cburadaki gibi CFM yazıyormu? PSS buradaki CFM yada IAE'ye göre seçiyor paneli (ben IFDGye merge etmiştim)ve alttaki air dosyası 320c mi? yada CFMye uygun air dosyasımı?PSS-PA merge'inde ben 320 bulamadım, sadece 319 IAE'ye göre bir merge vardı. birisi 320ye denemiş ama verim alamadıklarını yazmışdı Pa forumuna.Hatta genel sorun motor tipi ve overheat sorunu idi herzamanki gibi.O yüzden bende PA320ye merge yapamamıştım.

Guest Cagin

Hakan abi bende böyleydi,[fltsim.1] title=Project Airbus A320-232 sim=pa320-v2527 Sonra birkaç yabancı forumda okuyup aşağıdaki gibi denedim A320c.Air dosyasınıda attım aicraft'ın içine[fltsim.1] title=Project Airbus A320-232 sim=A320cBöyle denedim yine olmadı.Şimdi title=PSS A320 CFM yazsam olucakmıdır yoksa uğraşmaya değmez wilco merge ile devammı etsem sence?Abi vallahi benim indirdiğim panel.cfg'lerde a319IAE,a320IAE ve CFM,a321(ifdg için) IAE var.CFM'dede IAE değerler oldu herhalde merge'nin sorunuda bu.

bildigim kadarıyla PSS title satırını okuyor Merge hazırlayan özlelikle titile satirnin başında PSS ve model ve motor tipi olmasının çok önemli olduğunu söylüuolardı. belki gauges böyle okuyordur.

Guest Cagin
bildigim kadarıyla PSS title satırını okuyor Merge hazırlayan özlelikle titile satirnin başında PSS ve model ve motor tipi olmasının çok önemli olduğunu söylüuolardı. belki gauges böyle okuyordur.
Evet Hakan abi doğru biliyormuşsun denedim ve sorunu hallettik.Teşekkür ederim yardımları için...Sevgilerimle;

rica ederim , eğer PA ve PSSi verimli çalıştırdıysan (CFM veya IAE) merge'ini ayrı bir başlık altında atarsan sevinirim. Genellikle merge'deki asıl büyük sorun yüksek EGT overheat ile anormal N1 değerleri idi. ben bir türlü yeteri kadar bilgi bulamadığım için yapmaya hep çekindim PS-PSSi

Guest Cagin
rica ederim , eğer PA ve PSSi verimli çalıştırdıysan (CFM veya IAE) merge'ini ayrı bir başlık altında atarsan sevinirim. Genellikle merge'deki asıl büyük sorun yüksek EGT overheat ile anormal N1 değerleri idi. ben bir türlü yeteri kadar bilgi bulamadığım için yapmaya hep çekindim PS-PSSi
Hakan abi bu yazdıklarını okumadan önce bi uçuş yapmıştım EGT değerleri dikkatimi çekmedide,N1 değerleri climbda %97 falan buluyordu MCT ile aynı neredeyse ama uçuş Dusseldorfa idiyakıt ve yolcu yüküde buna mutabıken fazla idi bende buna bağladım direk.Dediğin gibi değerlerde bir problem olabilir.Biraz daha test etmek lazım.

Bu sorun standart merge işlemini IFDG için yaparkende vardı, sonra birisi ayarları kurcaladı ve bunu düzletti ben o merge paketi cfg ve air dosyalarını kullanıyorum şimdi, bir sorun yok. Mükemmel değil ama iyi. SAdece bazı IFDG modellerinde (çok saçma ama) aynı merge'i kullandığım halde beklenmedik tuhaflıklar yapmaya başladı bende çalışan tek merge'i kullanıyoum. Hoş onunlada epeydir uçmadım.

Guest Cagin

Hakan Abi konumuz merge iken sorayım dedim sanalpilotta yayınlanan overland-wilco merge'yi denedinmi.Denediysen anlatırmısın ne var ne yok.Birde arkadaşın yaptıkları a321 içinde geçerlimidir?Raised%20Eyebrow.gif

overland modelini hiç denemedim, aramadım bile aslınd overland'i :) o yüzden hiç bilgim yok maalesef

Guest Cagin
overland modelini hiç denemedim, aramadım bile aslınd overland'i :) o yüzden hiç bilgim yok maalesef
Tamam abi :).Bu a32x serisinde en gerçekçi model Project Airbus şahsen ben çok seviyorumki hep değiştriorum wilcoyla modelleri.Ama piyasada adam gibi bir a321 yok.A321 ile ilgili çok video izledim aslında çok esnek bir modeli var ama bizdeki ifdg olsun wilco olsun hepsi birer kalas gibi :))).Hiç esneklik görmüyorum ne yazıkki.Project airbus a380 modelini yabıcagına bi a321 yapsaydı derim ben keşke...

PA=Project airbus'ın yapabileceği birşey kalmadı zaten çünkü bildiğim kadarıyla , yine her ne olduysa model projesini durdurdular. Yani Pa artık model yapmayacak.Çok merak ediyorum şu dillerden düşmeyen Airsimmer A320 nasıl birşey çıkacak! çıksa bile kim 90dolar verecek?!?!

Guest Cagin

Hakan abi dört gözle bekliorum sahsen bu projenin bitmesini ama extended team de olan bi abim yazın ortasında ha cıktı ha cıkıcak dedi :))).Hala beklioruz:))).Bu video vs aldığım duyumlara göre sonunda bi airbus ucurcaz ve herkez airbusı bi daha orenicek :)))).Ben lise ogrencisiyim 96$ nereden veriyim??.Tabi bizim gibiler illegal yollardan temin ettiği için sordum sahsen güvenlik nasıl diye.Ve productın kırılmasının zor olduğunu duydum ben ya bi satın alan abimden kendime aktarıcam yada kendim herhalde yemeyerek içmeyerek alıcam :)))).

Ben anlatıldığı kadar "mükemmel" olacağını pek sanmıyorum zira eninde sonunda FS'in bir yazılım kapasitesi var. Bunun üzerine çıkılması , yapamayacak şeyler istenmesi mümkün değil. Eli yüzü daha düzgün olacaktır, daha iyib ir dinamik belki olacaktır, daha iyi bir modelleme belki olacaktır ama neye göre mükemmellik bekleniyor? PSS ve WILCO ile kıyaslandığında zaten bu iki üründen %100 memnun olan yoktu.Bu şartlarda PSS ve WILCO'nun kalitesini geçen bir addon doğal olarak bekleneni verecektir. Flight simulator camiasında beğenmediğim tek şey, ürünlerin gerek reklamlar , gerek screenshotlar gerekse bu üründe olduğu gibi ilk defa uygulanan "müşterisini ekibe dahil ederek" aslında anlatıldığı gibi olmayan ürünlerin pazarlanması. İllegal ürün elde etmeyi önermemekle beraber, birçok ürünün illegal olarak edinilip test edildiğinde , bahsedilmediği gibi olduğunu çok görüyoruz. Benim bilgisayarımda 20 dakika kalan addon çok olmuştur, uçak yada scenery olarak. Bu yüzden illegal edinip deneyip beğenildiği zaman almak kulağa hoş gelmesede sınırlı bütçesi olup bunu doğru kullanmak isteyenler için, hernekadar paralarını geri alma şansı olsada , bazen bu sistemin işlemediği durumlarıda göz önünde bulundararak alternatif olarka kabul etmek lazım.Bahsedilen üründe 2li doğrulama kullanılacağı ve her ürünün kendi kodu olacağını söylüyorlar fakat 96 dolar kesinlikle bir "oyun" için değmeyecek bir para.FS'in kendisinden pahalı bir ilave! :)Göreceğiz bakalım bu balon patlayınca içinden ne çıkacak, güzel bir uçakmı yoksa herke için bir hayalkırıklığımı?Bu arada bu kadar ince elenip sık dokunan bir addon'unda ortalama makineler yerine performans makineleri isteyeceği sanırım büyük olasılık.

Guest Cagin

Arkadaşlar topic açma gereksinimi duymadım ve bu topicten devam ediyorum.Wilco-PA A320IAE merge de brake yapıldıgında nose o kadar yatıyorki yere çarpıyor aircraft.cfg ile oynadım oynadım bir türlü başaramadım herhalde oynadağım yerlerden bambaşka yerlerde bu melet.Bir bilgisi olan varsa altına cevap yazarsa sevinirim.Herhalde modeldendir diye düşündüm bu yüzden 3-4 tane ayrı ayrı boyutlarda birbirinden farklı model.cfg ler denedim ama olmadı.Cevaplarınızı bekliyorum.