Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Innomaya

Gerçek Uçuş Simulatörü

Recommended Posts

Selamlar, ben Microsoft Flight Simulator oyununa yeni başladım. Başlama sebebim yeni ürettiğimiz bir simulasyon platformu. Bu platform 2 eksenli özel bir tasarıma sahip ve her eksende 20 derecelik açı kapasitesine sahip. MFS ile denedik, hareket optimizasyonunu bitirmek üzereyiz. Platfor hareket bilgisini kontrolcüden değil (bu konuyu bilmeyenlerin kullandığı basit yol, simulasyon olmuyor elbette) direk oyundan aldığı için kalkışlar, inişler ve oyun içindeki her türlü hareketi hissediyorsunuz.

Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda belirttiğim sitedeki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

www.innomaya.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Tom Allensworth,
  Founder of AVSIM Online


 • Flight Simulation's Premier Resource!

  AVSIM is a free service to the flight simulation community. AVSIM is staffed completely by volunteers and all funds donated to AVSIM go directly back to supporting the community. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. Thank you for your support!

  Click here for more information and to see all donations year to date.
 • Donation Goals

  AVSIM's 2020 Fundraising Goal

  Donate to our annual general fundraising goal. This donation keeps our doors open and providing you service 24 x 7 x 365. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. We reset this goal every new year for the following year's goal.


  48%
  $12,180.00 of $25,000.00 Donate Now
×
×
 • Create New...