Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Cagin

ICELAND 2005

Recommended Posts

Guest Cagin

Herkeze Selam tekrardan,Isafjordur,BIIS meydanını bilenler vardır içimizde.Hani şu SAS'ın Fokker 50'sinin iniş kalkış videoları falan var.Herneyse bende dedimki hade şu meydana uçayım bare.(yaklaşma vs. gerçekten çok zevkli)Araştırdım ve ICELAND 2005 diye bir scenery türünde içinde birçok meydan ve yanındada landclass veriyor ayrıca süper bir dosya buldum.Ama ne yazıkki hayellerin suya düştü bu melet uçuşa başlandığı anda bulding crash veri duruyor ve sorun nedir anlamadım.Herkez bi denesi diye alta link koyuyorum cevaplarınızı bekliyorum.http://files.fsnordic.net/Flight_Simulator/Scenery/Iceland/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutlaka bir FIX'i vardır, kim yaptıysa bir mail atıp sor. Olmadı Crash detection'u OFF yap :)


hakan"737"guven

Istanbul/Turkey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Cagin
Mutlaka bir FIX'i vardır, kim yaptıysa bir mail atıp sor. Olmadı Crash detection'u OFF yap :)
Abi yabancılardanda bir ses yok senin dediğini diyorlar.Bende bir fix bulamadım.Crash'i off yaparak idare edicez.Şu e-mail konusu 2005 addonu olduğunda belki adam değiştirmiş olabilir falan 4.5 sene geçmiş üzerinden ama şansımı deniyeceğim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Cagin

Hakan abi bir ses geldi ama tam neden bahsettiğini anlamadım node system falan nedir??Peki ben bu 3-4 parkingleri afcaddanmı sileceğim eğer öyle ise nasıl??The Afcad is a bit of a mess for this airport.First off, the elevation for the start locations is different than the elevation for the runway and the airport reference point.Changing the elevation for start locations to 9.8 feet, matching the reference point and the runway, seems to have fixed the building crash issue.The Afcad has 4 parking spots.#1 and #2 are OK#3 is about half way down the runway and not connected to the node system, so it is not visible in the sim.#4 is 193 nautical miles (not a typo) east of the airport, and also not connected to the node system.I deleted #3 and #4 and some brief testing shows no other problems.regards,Joe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Changing the elevation for start locations to 9.8 feet, matching the reference point and the runway, seems to have fixed the building crash issue.
biraz tuhaf ama bunları halletmen için AFCAD programını kullanman lazım. AFCAD programını bulduğunda, bu meydanın AFCAD dosyası nerede ise (AF2_****.bgl) ya kendi scenery klasöründe yada fs9/addonscenery/scenery içindedir- onu açıp yukarıdaki menulerden start point'i buluyorsun. Ekranda çıkan yada liste halinde gelen start location (genelde pist başlarına koyarlar) noktalarını teke teker seçip sağ klikle yad apencerede list olarka gelmşise roadaki proterties ile açıyorsun. açtığında elevation ile ilgili bir kutu gelecektir. Normalde bunlarda hata olmaz ama nasıl böyle birşey yapmışlar hiç anlamadım, dediği gibi onları pist yüksekliği ile aynı seviyeye getirmen lazım....dediklerine göre!
The Afcad has 4 parking spots
parking spot için nispeten daha kolay. deidğine göre 3 ve 4ü silmiş. Ama sen AFCAD'in menüsünden parking spotları listeletip bir daha 3 ve 4 sildiğine emin ol. Bu kadar hata ile nasıl release etmişler anlamadım. Node dediği, bu park yerlerini işaretlerken ve onları taksi yoluna bağlarken kullanılan mavi noktalar. Sistem buna bağlı oalrak bir yol çiziyor. Nodelar bir bağlantı noktası gibi çekiştirildikçe etrafındaki yollarıda veya yol hatlarınıda çekerler. Eğer nod tam bağlanmamışşsa-ki aslında otomaik olara yakalar- normalde bağlıymış gibi görünen ama gözün farkedemeyeceği kadr küçük bir aralık bile olsa bu neyin nereye bağlanması isteniyorsa bağlanmamaış anlamına geliyor.AFCAD'ın çko basit bir kullanım kılavuzu vardır.ORada örnek resimlerle çok güzel anlatır.

hakan"737"guven

Istanbul/Turkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Tom Allensworth,
  Founder of AVSIM Online


 • Flight Simulation's Premier Resource!

  AVSIM is a free service to the flight simulation community. AVSIM is staffed completely by volunteers and all funds donated to AVSIM go directly back to supporting the community. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. Thank you for your support!

  Click here for more information and to see all donations year to date.
 • Donation Goals

  AVSIM's 2020 Fundraising Goal

  Donate to our annual general fundraising goal. This donation keeps our doors open and providing you service 24 x 7 x 365. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. We reset this goal every new year for the following year's goal.


  48%
  $12,180.00 of $25,000.00 Donate Now
×
×
 • Create New...