Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

osmanksk

Türkiye Havameydanları Scenery leri?

Recommended Posts

Türkiye Havameydanları Scenery lerini bulabileceğimiz bir site tavsiyesi yapabilecek biri varmi acaba? bu konuda yeniyim ve sanırım biçok şeyi kaçırmısım Sceneryler eski zamanlarda Sunulmuş ve linkler ölmüş biçok sitede üyelik vermiyor indiremiyoruz. tabiki..herhangi bi tavsiyede bulunabilecek (AVSIM dede 2 tane var)


İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osman, özeldende mail atmıştım ama burada konu başlığı açılmışken başka aynı sorunu yaşayanlar içinde cevaplayalım.BİLmeyenler için,AVSIM'in kütüphanesi geçtiğimiz sene hacklendi ve mevcut kütüphanenin yarısından fazlası yok oldu. Daha sonra avsim kütüphane editörünün çabaları ile dosya sahiplerine ulaşılmaya çalışıldı veya durumdan haberdar olanlar kendileri kaybolan dosyaları tek tek yüklediler. Ancak yinede kaybolan dosyalar %100 tamamlanamadı (ne yazıkki!) Bu nedenle arada Türkiye Scenerylerinde bir bölümü kayboldu. Sanalpilot.com sitesi artık yeni üye kabülü yapıyor ancak oradada buradaki linkler yer alıyordu.Şu anda scenerylerin tamamı IVAO-TR sitesinden temin edilebilir durumda. Ancak, flightsim.com adresindende kontrol etmekte fayda var çünkü bu iş başladığından beri avsim ve flightsim sanal havacılara dosya barındırmada ve kütüphane oluşturmak konusunda yardım ettiklerinden dosyaların çoğu flightsimde de yer almakta.Sanal havayollarıda bazen scenery yaratıcılarından izin alarak sceneryleri kendi serverlarında tutabiliyorlar. Bu yüznde Türkiyede servis veren IVAO yada VATSIM bağlantılı sanal havayollarınada bakmakta fayda var.Bu konu başlığı altında Türkiye ile ilgili sceneryleri arayan arkadaşlarımıza bir bilgi olsun.


hakan"737"guven

Istanbul/Turkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Tom Allensworth,
  Founder of AVSIM Online


 • Flight Simulation's Premier Resource!

  AVSIM is a free service to the flight simulation community. AVSIM is staffed completely by volunteers and all funds donated to AVSIM go directly back to supporting the community. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. Thank you for your support!

  Click here for more information and to see all donations year to date.
 • Donation Goals

  AVSIM's 2020 Fundraising Goal

  Donate to our annual general fundraising goal. This donation keeps our doors open and providing you service 24 x 7 x 365. Your donation here helps to pay our bandwidth costs, emergency funding, and other general costs that crop up from time to time. We reset this goal every new year for the following year's goal.


  48%
  $12,180.00 of $25,000.00 Donate Now
×
×
 • Create New...